Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wyjazd na spektakl

Przejdź do - Wyjazd na spektakl

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu organizuje, wyjazd do Teatru Współczesnego w Szczecinie na spektakl pt. "Być Jak Beata". Wyjazd 16 października 2020 r. (piątek), godz. 16:30.  Koszt wyjazdu - 50,00 zł. Rezerwacje miejsc oraz płatność do 15 września w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

4 września 2020

Czytaj więcej o: Wyjazd na spektakl

Architektura Sakralna Pomorza Zachodniego

Przejdź do - Architektura Sakralna Pomorza Zachodniego

Wszystkim zainteresowanym historią zabytków sakralnych Pomorza Zachodniego (w tym Gminy Moryń oraz sąsiadujących miejscowości), gorąco polecamy odwiedzenie portalu redagowanego przez proboszcza naszej parafii, ks. Sławomira Pawlaka - http://architektura.pomorze.pl/ Ksiądz Proboszcz jest również autorem zamieszczanych tam zdjęć. W ostatnich postach można poczytać np.: o znakach istnienia wyrytych na cegłach i tynkach moryńskiego kościoła, o powrocie barokowej ambony autorstwa Heinricha Hattenkerella do Morynia, czy o szachownicach na kościołach w Dolsku i Moryniu.

4 września 2020

Czytaj więcej o: Architektura Sakralna Pomorza Zachodniego

Bezpłatna pomoc w identyfikacji grzybów - poradnik bezpiecznego grzybobrania

Przejdź do - Bezpłatna pomoc w identyfikacji grzybów - poradnik bezpiecznego grzybobrania

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie informuje, że klasyfikatorzy grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryfinie udzielają bezpłatnych porad w zakresie identyfikacji grzybów oraz uzyskania atestu na grzyby świeże po uprzednim kontakcie telefonicznym Pod numerem tel./fax 91 416 23 43 / 91 416 38 58 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

3 września 2020

Czytaj więcej o: Bezpłatna pomoc w identyfikacji grzybów - poradnik bezpiecznego grzybobrania

Zagospodarowanie deszczówki w Moryniu

Przejdź do - Zagospodarowanie deszczówki w Moryniu

Podziemny zbiornik na 20 tyś litrów deszczówki znajduje się pod nowym targowiskiem, a jego budowa była częścią projektu targowiska. W ostatnich latach problem suszy narasta, dlatego w Moryniu podjęte zostały kroki, by magazynować i wykorzystywać wody opadowe. Wody nie jest za dużo i każda jej kropla będzie dobrze wykorzystana. Więcej o inwestycji na stronie Radia Szczecin w artykule: ""Jak wykorzystać deszczówkę? W Moryniu wymyślili"

 

3 września 2020

Czytaj więcej o: Zagospodarowanie deszczówki w Moryniu

Budowa chodnika w kierunku Gądna zakończona

Przejdź do - Budowa chodnika w kierunku Gądna zakończona

Zakończyły się prace związane z budową chodnika łączącego Moryń ze ścieżką biegnącą nad jeziorem Morzycko w kierunku Gądna. Wykonano łacznie ponad 400 metrów chodnika, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo na wyznaczonych i chętnie uczęszczanych szlakach turystycznych, takich jak niebieski szlak Nordic Walking, czy trasa "Śladami moryńskich legend".

2 września 2020

Czytaj więcej o: Budowa chodnika w kierunku Gądna zakończona

Sprawozdanie

Przejdź do - Sprawozdanie

z konsultacji społecznych Programu współpracy Gminy Moryń z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021

2 września 2020

Czytaj więcej o: Sprawozdanie

Kolejni nauczyciele otrzymali stopień awansu nauczyciela mianowanego

Przejdź do - Kolejni nauczyciele otrzymali stopień awansu nauczyciela mianowanego

18.08.2020 r. dwie nauczycielki Zespołu Szkół w Moryniu przed Komisją Egzaminacyjną zdały egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. W dniu wczorajszym obie panie otrzymały od Burmistrza Morynia akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela oraz złożyły ślubowanie.

1 września 2020

Czytaj więcej o: Kolejni nauczyciele otrzymali stopień awansu nauczyciela mianowanego

81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Przejdź do - 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Jak co roku, 1 września oddajemy hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej Burmistrz Morynia Józef Piątek wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Koneckim, a także uczniami i Dyrektorem Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztofem Jazem, złożyli biało czerwone kwiaty i zapalili znicze pod Obeliskiem na Placu Wolności w Moryniu.

1 września 2020

Czytaj więcej o: 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczniemy w Zespole Szkół w Moryniu w ograniczonej formie.

Po ustaleniach z organem prowadzącym, w celu ograniczenia skupisk osób, nie odbędzie się planowany apel, a jedynie spotkania z wychowawcami. Wychowawcy będą oczekiwali na uczniów o godz. 9.15 na placu apelowym przed szkołą w Moryniu i udadzą się z uczniami na krótkie spotkanie informacyjne.

Bardzo proszę Rodziców o przyprowadzenie dzieci najmłodszych do szkoły i oczekiwanie na nie przed szkołą, a następnie ich odbiór po spotkaniach z wychowawcami. Rodziców klas starszych proszę o nieprzychodzenie do szkoły 1 września.

W Szkole Filialnej w Witnicy spotkania odbędą się w klasach o godz. 9.15, a Rodziców proszę o oczekiwania na dzieci przed szkołą.

Krzysztof Jaz Dyrektor ZS w Moryniu

31 sierpnia 2020

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Stanowisko do samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Przejdź do - Stanowisko do samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Od 1 września 2020 r. na parterze Urzędu Miejskiego w Moryniu w pokoju nr 2, dostępne będzie stanowisko do przeprowadzenia samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego. Stanowisko zostało przygotowane dla osób, które nie posiadają możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego w domu. Wyznaczeni pracownicy w razie potrzeby będą zapewniali wsparcie merytoryczne i techniczne przy dokonywaniu samospisu.

31 sierpnia 2020

Czytaj więcej o: Stanowisko do samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Ogłoszenie

Przejdź do - Ogłoszenie

o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

28 sierpnia 2020

Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Zapisy do klubu Karate Kyokushin w Moryniu

Przejdź do - Zapisy do klubu Karate Kyokushin w Moryniu

Klub Karate Kyokushin w Moryniu prowadzi zapisy na nowy rok szkoleniowy 2020/2021. Informacja tel. 601 327 471. Zapisy do sekcji:

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń

27 sierpnia 2020

Czytaj więcej o: Zapisy do klubu Karate Kyokushin w Moryniu

Protokół

Przejdź do - Protokół

Zawierający wyniki konsultacji społecznych dotyczących zaopiniowania projektu uchwały w sprawie nadania statutów jednostek pomocniczych Gminy Moryń. Konsultacje przeprowadzone były w dniach od 20 lipca 2020 r. do 3 sierpnia 2020 r. i zorganizowane zostały zgodnie z Zarządzeniem Nr 51/2020 Burmistrza Morynia z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych statutów jednostek pomocniczych Gminy Moryń.

27 sierpnia 2020

Czytaj więcej o: Protokół

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Zyj”

Przejdź do - Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Zyj”

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj." jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog" oraz „Zaproś kominiarza". Celem naszej kampanii społecznej jest, aby z roku na rok z powodzeniem zwiększała się liczba domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami bez zagrożeń, jakie wynikają z zapominania, dlaczego przewody kominowe zgodnie ze swoim przeznaczeniem powinny spełniać wymagania techniczne i eksploatacyjne określone w przepisach techniczno- budowlanych przywołanych w każdej kolejnej Ustawie Prawo Budowlane oraz w przedmiotowych normach budowlanych dotyczących przewodów kominowych i wentylacji.

25 sierpnia 2020

Czytaj więcej o: Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Zyj”